Strony internetowe dla firm

Wpis

środa, 18 maja 2016

Moje strony internetowe - co powinieneś wiedzieć.

zaletystronyinternetowej

Strony internetowe odgrywają w naszym biznesie bardzo ważną rolę.

Dziś każdy ma swoją stronę, każdy ma swojego własnego bloga i swój własny szablon.

Koszty stron internetowych wahają się w granicach od 500zł aż do setek tysięcy, w zależności od ich zaawansowanych rozwiązań.
Co zrobić by mieć swoją własną witrynę internetową - otóż warto zainteresować się tym tematem. Najlepiej skorzystać z usługi freelancera - czyli osoby która prywatnie tworzy strony internetowe. W porównaniu do firm zajmujących się tym profesjonalnie ceny niekiedy są niższe a i jakość wykonania znacznie lepsza. Im większa firma tym niekiedy wyższa prowizja ale szerszy obszar działania marketingowe - na których jeśli nam zależy, warto spróbować. Radzę mieć na uwadze fakt iż każdego trzeba kontrolować, zarówno firmy jak i freelancerów.

Strony internetowe najlepiej opiera o bezpłatne skrypty zarządzania treścią tkwz. CMS - umożliwia nam to edycje oraz tworzenie stron w dowolny przez nas sposób, bez umiejętności programistycznych.

Najpopularniejsze skrypty cms to między innymi:

 • Wordpress
 • Joomla
 • Drupal
 • PHP Fusion
 • MyBB
 • Prestashop

Chociaż ostatnie dwie pozycje to skrypty typowe dla Forum bądź Sklepu internetowego - uznałem że warto o nich wspomnieć. 

Pozycja pierwsza to Wordpress, czyli skrypt dostosowany idealnie pod strony internetowe typu blog. Po niewielkich zmianach wiele osób tworzy z niego sklepy bądź inne uniwersalne portale mające na celu wdrażanie swoich nadzwyczajnych funkcjonalności w oparciu o system blogowy.

Kolejną propozycją jest Drupal, jest to typowy cms pod portal, znakomicie nadający się do prowadzenia sporego portalu z rozmaitymi rozwiązaniami. Mi osobiście średnio przypadł do gustu - kwestia upodobań.

PHP Fusion jest starym skryptem na którym tworzono szereg portali tematycznych, zanim zacząłem się wdrażać w tematykę "opensourcecms" on już miał swoje miejsce w internecie. Był powszechnie wykorzystywany do wielu rozwiązań, dziś się już raczej z niego odchodzi - jednak założy się że niektóre strony nadal operują na tym silniku. 

Teraz czas na Joomla - o której zupełnie zapomniałem?! Słowem wstępu mogę powiedzieć tylko tyle że niegdyś był to na prawdę rewelacyjny skrypt.. który nie wiedząc czemu zawsze mi się mylił z "Mambo" - poprawcie mnie jeśli coś pomyliłem. Skrypt na którym opierały się duże i przede wszystkim "wyględne" portale. Zakres możliwości spory, jednak sam panel administracyjny.. najgorszy z jakim kiedykolwiek się spotkałem.

MyBB - czyli następca "php bb by przemo" mający na swoim koncie setki for tematycznych. Podobno prostsze i mniej zasobożerne rozwiązanie wśród portali typu forum.

Prestashop - bezkompromisowy lider wśród sklepów internetowych, praktycznie każdy nowo powstały sklep opiera się o tego typu rozwiązanie. Trzeba wziąć pod uwagę koszta jakie wniesiemy w "wtyczki" oraz "cierpliwość" na konfiguracje strony.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
nayalla
Czas publikacji:
środa, 18 maja 2016 14:46

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • pabloby napisał(a) komentarz datowany na 2018/10/19 17:19:58:

  Joomla już niestety odchodzi od łask, o wiele bardziej intuicyjnym systemem jest wordpress. Prowadzę kampanie google adwords i z moich obserwacji wychodzi, że strony na tym CMS-ie to zaledwie około dwóch procent wszystkich które prowadziłem wcześniej lub teraz.

 • Gość Miłka napisał(a) z *.internetdsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2018/12/14 08:53:01:

  Gotowe skrypty nie robią już takiego wrażenia na klientach. Przekonałam się o tym kiedy musiałam powierzyć tworzenie stron internetowych firmie we Wrocławiu, która poradziła sobie z zadaniem. Spełniła wszystkie moje oczekiwania wykorzystując nowe technologie i dopasowując stronę do odbiorców, dzięki czemu nie mają oni żadnych problemów z odnalezieniem się w moim serwisie

Dodaj komentarz